AZ ÖSSZEFÜGGŐ (FÉLÉVES) SZAKMAI GYAKORLAT (7. ill. 4. félév)

Kedves Hallgatók!

A féléves szakmai gyakorlat szerződéseivel kapcsolatos tájékoztatás:

A féléves szakmai gyakorlat letölthető dokumentumai (Kérelem, Beszámoló, Igazolás és értékelés)

Az Egyetem a céggel Együttműködési megállapodást köt, mely BSC. szakon általában a 6. félév lezárása után kezdődhet, és beszámolóval együtt a 7. félév szorgalmi időszakának végéig le kell zárulnia. A külső céggel kötött Együttműködési megállapodás időtartama lehet hosszabb a kötelező gyakorlati időnél (több éves vagy határozatlan idejű is lehet).  Amennyiben több hallgató megy azonos gyakorlati helyre, egyetlen szerződést kell kötni.

Az összefüggő gyakorlat kezdő dátuma általában június 20. és a végső dátuma október 31., BSc. teljes idejű (nappali) munkarend esetén. FOSZK képzésben intervalluma általában január 26 és május 5. közé esik. MSc. képzésben a 80 óra általában szintén a tavaszi időszakra esik. MSc. képzésben a cég és az egyetem között – tekintettel a gyakorlat időtartamára – szerződés kötése nem szükséges.

Az Együttműködési megállapodáshoz kötelező kitölteni az Adatlap nevű nyomtatványt is.A cég és a hallgató között kötendő Hallgatói munkaszerződés tartamának az Együttműködési megállapodás tartamán belül kell esnie (ld. II.5. pont).

A KVK karon végzett szakmai gyakorlat (belső kert, feldolgozó, laboratórium, tangazdaság) esetén Hallgatói munkaszerződést kell kitölteni a hallgató és az egyetem között, valamint ehhez is kötelező az Adatlap kitöltése.

A BSc. 7. féléves, a FOSZK és MSc. 4. féléves szakmai gyakorlat követelményrendszerei a Neptunban az aktuális félév tárgyleírásaiban megtalálhatók

További tájékoztatást a szakfelelősök és kar tanszéki adminisztrátorai nyújtanak  elérhetőségek http://kvk.uni-neumann.hu/munkatarsak-telefonszama-es-szobabeosztasa.

Nyomtatványok

Figyelem: a sárgával kiemelt részeket kell kitölteni, majd a két dokumentumot (Adatlap és Együttműködési megállapodás) kérjük elektronikusan megküldeni az adott szak tanszéki adminisztrátorának (Agrárökonómiai és Vidékfejlesztési Tanszék: Bene Melinda bene.melinda@kvk.uni-neumann.hu; ; Kertészeti Tanszék: Vadnay Brigitta vadnay.brigitta@kvk.uni-neumann.hu; és Agrártudományi Tanszék (mezőgazdasági mérnökök): Marton Zita marton.zita@kvk.uni-neumann.hu )!

Adatlap (Együttműködési megállapodáshoz)  BSc szakok szerint:

Adatlap_szerz_BSc-Kertész-sablon-2020

Adatlap_szerz_BSc-Mezgmérnök-sablon-2020-

Adatlap_szerz_BSc -Vid-sablon-2020-

Együttműködési megállapodás NJE-cég BSc szakok szerint

Együttműködési megállapodás_BSc Kertész-sablon 2020-

Együttműködési megállapodás_BSc-Mezgmérn-sablon-2020-

Egyuttműkmegáll-megállapodás BSc-Vid-sablon-2020-

Adatlap Hallgatói munkaszerződéshez (karon teljesítendő gyakorlat)

Adatlap HallgmunkaszerződésKVK-2020-

HALLGATÓI MUNKASZERZŐDÉS-sablon KVK-hallgató