III. GAZDÁLKODÁS ÉS MENEDZSMENT TUDOMÁNYOS KONFERENCIA A KVK-n

A Neumann János Egyetem Kertészeti és Vidékfejlesztési Kara kilencedik alkalommal rendezte meg gazdálkodási témákkal összefüggő tudományos konferenciáját, III. GAZDÁLKODÁS ÉS MENEDZSMENT TUDOMÁNYOS KONFERENCIA néven, 2018. szeptember 27-28.-án.

Az első konferenciánkat Erdei Ferenc születésének 90. és halálának 30. évfordulójának tiszteletére 2001. augusztus 30-án rendeztük meg, elsősorban gazdasági témakörben.

Az idei konferencián elsősorban gazdasági-, marketing-. vezetés és szervezés-, változásmenedzsment témák voltak a jellemzőek, azonban a konferencia helyszíne miatt nagy volt az érdeklődés a mezőgazdasági-, vidékfejlesztési-, oktatás-nevelési témák iránt is. Konferenciánk sajátossága, hogy mindig szervez egy ún. Ifjúsági szekciót, amely nagyon népszerű a fiatal kutatók számára. A jelentkezők száma is jelzi, hogy  a kollégák szívesen jönnek, illetve térnek vissza rendszeresen Kecskemétre, előadni és szakmai kapcsolataikat ápolni. Konferenciánk gasztronómiája és fakultatív programjai is minden alkalommal megpróbálnak ehhez az érdeklődéshez hozzájárulni.

Szabó Bence plenáris előadásából is kiderült, hogy a mezőgazdasági képzésünk Kecskeméten igen nagy múlttal rendelkezik. Rektor Asszony köszöntő szavai után az 50 éve végzett hallgatóink aranydiplomájának ünnepélyes átadásával szintén szerettünk volna a múltunk, és hagyományaink előtt  tisztelegni.

A konferencia fővédnökségét Dr. Nagy István agrárminiszter úr elvállalta.

A konferencia plenáris ülésének vendégei voltak:

Dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester

Dr. Ailer Piroska NJE rektor

Finta Zita NJE kancellár

Szabó Bence Bács-Kiskun megyei levéltár igazgatóhelyettese (plenáris előadó)

Prof. Dr. Berács József egyetemi tanár NJE-GTK (plenáris előadó)

Szemerey Szabolcs a KEDO Zrt. vezérigazgaztója (plenáris előadó)
Dr. Palkovics András NJE KVK dékán

A konferencia a következő szekciókban folytatta munkáját:

1. Gazdasági, ökonómiai                             7. Kertészeti

2. Vidékfejlesztési                                      8. Környezettudományi

3. Marketing                                                9. Műszaki

4. Vezetés-szervezés                                  10. Nevelés, oktatás

5. Élelmiszergazdaság                       11. Ifjúsági, PhD szekció

6. Mezőgazdasági                                       12. Poszterszekció

A konferencia nagy érdeklődésre tartott számot, több, mint 250 résztevő 200-nál több előadással és poszterrel vett részt ezen a rendezvényen.

A konferencia szervezését az EFOP-3.6.1-16-2016-00006 számú, A kutatási potenciál fejlesztése és bővítése a Neumann János Egyetemenprojekt támogatta.

GALÉRIA