KECSKEMÉT-SZOLNOK AZ EGYETEMMÉ VÁLÁS ÚTJÁN

KECSKEMÉT-SZOLNOK AZ EGYETEMMÉ VÁLÁS ÚTJÁNA „Fokozatváltás a felsőoktatásban” felsőoktatási stratégia jegyében az országgyűlés 2015. december 1-jén módosította a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvényt, amelynek értelmében 2016. július 1-jétől a Kecskeméti Főiskola és a Szolnoki Főiskola integrációjával alkalmazott tudományok egyetemeként egy új egyetem jön létre.  Az egyesüléssel megnyíló lehetőségek mindkét intézmény számára biztos jövőképet jelentene.

Kecskeméten a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány támogatásával egy új campus is épül a fejlődő, bővülő gazdasági képzési terület számára, amely 2017-től egyúttal az egyetem központja is lesz. Az integráció, az egyetemmé válás, valamint  a campus építése egymással párhuzamosan haladó folyamatok, amelyek aztán összfonódva alapoznak meg egy sikeres egyetemet.

2016. május 13.