KERTÉSZMÉRNÖKI BSC DUÁLIS KÉPZÉS - ÉRTÉKELŐ MEGBESZÉLÉS

KERTÉSZMÉRNÖKI BSC DUÁLIS KÉPZÉS - ÉRTÉKELŐ MEGBESZÉLÉSA Kecskeméti Főiskola Kertészeti Főiskolai Karán a 2015/16-os tanévtől kezdve került bevezetésre a duális képzés a Kertészmérnök Bsc szakon. 7 hallgató élt ezzel a lehetőséggel.

Ők ma már a Pallasz Athéné Egyetem Kertészeti és Vidékfejlesztési Karának II. éves hallgatói.

Félévenként értékeljük a képzést, ezen belül a hallgatók beszámolnak munkájukról, a cégek is értékelik a közös munkát, és az oktatók is véleményt alkotnak a képzéssel kapcsolatban.

Az értékelésen részt vett Kovács Zsuzsanna az egyetem duális gyakorlati képzésének felelőse, Horváth Zsuzsanna a kertészmérnöki alapszak duális képzés oktatásfelelőse, Dr. Pető Judit tanszékvezető asszony, Turiné Dr. Farkas Zsuzsa szakfelelős, Brindza Attila oktatási igazgató, valamint a duális partner cégek képviselői és a szakterületek főiskolai oktatói.

Jelenleg 5 fő hallgató, öt a duális képzésben résztvevő partnercégnél teljesített gyakorlatot 2016. május 17 – szeptember 2 időszakban.

Duális partner cégek

Partner cég szakmai felelőse

Hallgatók

Délalföldi Kertészek Szövetkezete (Szentes)

Ledóné Dr. Darázsi Hajnalka

Monostori Dorottya

Déli Orom Mezőgazdasági Szolgáltató Kft. (Villány)

Wéber Norbert

Nagy Alexandra

Gladiolus-Frucht Kft. (Kecskemét)

Tolnai Ottó, Kiss Gábor

Boros Kristóf

Univer Product Zrt. (Kecskemét)

Szamlerné Dr. Kárpáti Mónika

Streichovonez Viktória

Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt. (Kecskemét)

Futaki Zsolt

Szabó Vivien

A hallgatók prezentációjukban szerteágazó tevékenységről és sok önálló munkáról számoltak be.

A beszámolók lényegre törőek voltak, a személyesen átélt munka élményeket is bemutatva.

Egyöntetű véleményként a cégek képviselői is pozitív visszajelzéseket fogalmaztak meg. A szakmai ismereteik elmélyítése mellett a kommunikációs, az együttműködési és a problémamegoldó kompetenciák fejlődését is kiemelték.

A gyakorlati képzéssel kapcsolatban felvetődött a rugalmasabb időbeosztású, a szakma sajátosságait figyelembe vevő megoldások keresése is.

Kecskemét, 2016.11.09.

Horváth Zsuzsanna