MÉGSEM LESZ KÖTELEZŐ ÉRETTSÉGI TÁRGY A BIOLÓGIA ÉS A KÉMIA AZ AGRÁRSZAKOKON

Ezek szerint a következők a felvételi követelmények a Kertészeti Főiskolai Kar alapképzéseire.

Valamennyi alapképzésre: biológia, kémia, fizika, földrajz, természettudomány, informatika, matematika, idegen nyelv (angol vagy német), szakmai előkészítő tárgy (A felsorolt tárgyak közül kettőt kell választani.)

Szakmai előkészítő tárgyak: építészeti és építési alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, kereskedelmi és marketing alapismeretek, környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek, közgazdasági alapismeretek, közlekedési alapismeretek (közlekedés-üzemvitel), közlekedési alapismeretek (közlekedéstechnika), mezőgazdasági ismeretek, faipari alapismeretek, elektronikai alapismeretek.

forrás:

Alapképzések a Kertészeti Főiskolai Karon