TÖRLESZTÉSI MORATÓRIUM: A DIÁKHITELRE IS VONATKOZIK

A Diákhitel Központ 2020. március 19-én hatályba léptette a 47/2020. számú kormányrendeletben foglaltaknak megfelelő törlesztési moratóriumot a fennálló diákhitelek tőke- és kamattartozás kapcsán mind a 166 ezer ügyfele számára 2020. december 31. napjáig. A törlesztési moratórium kiterjed a már törlesztési szakban lévő és a moratórium alatt törlesztési szakba kerülő ügyfelekre is.

A törlesztési kötelezettség felfüggesztése automatikusan hatályba lépett, ahhoz külön nyilatkozatra az ügyfelek részéről nincs szükség. A jogszabályban előírt moratórium lejártáig a Diákhitel Központ a fennálló tartozásokra nem számol fel késedelmi kamatot, illetve a 2020. március 18. napjáig felmondott szerződéseken túl 2020. december 31. napjáig nem mond fel szerződéseket. A kormányrendeletben elrendelt moratóriumon túl a Diákhitel Központ a 2020. március 19. és 2020. december 31. között folyósított diákhitelekre is felfüggeszti a törlesztési kötelezettséget.

Fontos azonban, hogy önkéntesen a moratórium ideje alatt is törleszthető a fennálló tőke- és kamattartozás, a beérkező törlesztéseket a Diákhitel Központ a szokott rendnek megfelelően elszámolja. A Diákhitel Központ az önkéntes teljesítéshez sem vár el az ügyfeleitől külön nyilatkozatot. Az önkéntes törlesztéseket az ügyfeleink a moratórium ideje alatt bármikor egyoldalúan felfüggeszthetik.

Tekintettel arra, hogy a koronavírus járvány okozta helyzet egyre több család pénzügyi lehetőségét érinti hátrányosan, a Diákhitel Központ rendkívüli intézkedésként meghosszabbítja a szabad felhasználású Diákhitel1 és a kamatmentes Diákhitel2 termékének 2020. március 16-án lejárt igénylési határidejét. Ezen intézkedés eredményeként azon hallgatók, akik 2020. március 27-ig - Neptun rendszeren keresztül, ügyfélkapus azonosítással - igénylik elektronikus formában a szabad felhasználású Diákhitel1 terméket, már április 15-én megkapják az igényelt, maximum 350 ezer forintos összeget. Az önköltséges képzésben részt vevő hallgatók a Diákhitel2 termékkel pedig akár teljes önköltségük kifizetését is igényelhetik a meghosszabbított határidőig.

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy a diákhitel igénylésére és a szerződéskötésre hosszú idő óta igénybe vehető egy a személyes megjelenést, és így az Önök munkatársainak részvételét teljes mértékben nélkülöző folyamat, amely esetében az igénylést a Neptun rendszerből szükséges indítani. Ügyfélkapus eléréssel a Diákhitel e-szerződés formájában, az adatlapok intézményi leadása nélkül megköthető. Ez a megoldás eddig is népszerű volt már a hallgatók körében kérjük segítsék elő a működést.