VIDÉKFEJLESZTÉSI MESTERSZAK INDULHAT A KERTÉSZETI FŐISKOLAI KARON

Újabb egyetemi szintű képzés indulhat a Kertészeti Főiskolai Karon, miután a Magyar Akkreditációs Bizottság megfelelőnek találta a szakindítás feltételeit.  Prof. Dr. Ferencz Árpád dékán úgy véli, ez is elismerése a karon folyó munkának, hiszen azt bizonyítja, hogy az egyetemi szintnek is megfelelő magas színvonalú oktatás folyik.

A vidékfejlesztési agrármérnöki mesterképzésre elsősorban azokat várják, akik gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki, illetve informatikus és szakigazgatási agrármérnöki alapszakon végeztek, de bizonyos kreditek pótlásával más agrár- és gazdasági alapdiplomával, sőt akár műszaki menedzser végzettséggel is lehet jelentkezni a 4 féléves képzésre.

A mesterképzésben végzettek alkalmasak lesznek többek között mezőgazdasági projektek lebonyolítására, innovációs, fejlesztési feladatok elvégzésére, pályázati tevékenység menedzselésére, a gazdálkodás megújítására.

Az Oktatási Hivatal határozata alapján már a következő tanévben megkezdődhet a képzés. Ez azt jelenti, hogy az augusztusi pótfelvételiben már meghirdeti a szakot a főiskola, jóllehet a pótfelvételi során csak önköltséges képzésre lehet jelentkezni. Államilag támogatottan a 2013/14-es tanév 2. félévétől keresztféléves jelentkezéssel lehet elkezdeni a tanulmányokat a Kertészeti Főiskolai Kar vidékfejlesztési agrármérnöki mesterszakán.

A Kecskeméti Főiskolán ez a második mesterszak, az első szintén a Kertészeti Főiskolai Kar képzése, a kertészmérnöki mesterszak.